SIKÇA SORULAN SORULAR

S.S.S

  • Evden eve taşımanın maliyeti taşıma mesafesine, taşınacak eşyanın miktarına, hacmine, eşyanın hassaslığına, binalardaki kat sayısına, taşımanın asansörlü veya asansörsüz oluşuna göre değişmektedir. Örneğin aynı eşyanın 1. Kattan 1. Kata nakliyesi ile 6. kattan 6. kata asansörsüz nakliyesi arasında ciddi fiyat farkı olması doğaldır.
  • Evden eve nakliyat firmasının eşyayı ambalajlaması elbette fiyata etki eder. Taşıma ihalesi formu doldurulurken bu durumun mutlaka belirtilmesi gerekmektedir değerli eşyalarını yanlarına almaları özel eşyaları nakliyatçılara taşıttırmaması ambalajlama ile dolapların demontaj ve montaj işlemlerini ise bu işin profesyoneli olan nakliyatçılara bırakmaları şeklindedir. Nakliyatçının ambalajlamadığı eşyaların hasarlı çıkması durumunda sorumluluk tüketicide olacaktır. Tüketicinin taşınacak eşya miktarı ve taşıma mesafelerini (özellikle binanın kaçıncı katları olduğu, asansör mü, merdiven mi kullanılacak, kamyon kapıya yanaşabilecek mi) doğru belirtmesi fiyatın adil bir zeminde oluşmasına etki edecektir.
  • Nakliyat sigortalarının yaptırılması için yasal bir zorunluluk yoktur. Şehir içi eşya veya malzeme nakliyesi esnasında, değerli malzeme veya eşyalar haricinde sigorta yapılması olayı pek görülmemektedir. (Antika veya elektronik cihazlar vb.) Fakat şehirler arası nakliyatta, nakliyat sigortası yapılmalıdır.
  • Evet, kesinlikle depolama sigortası yapılması zorunludur. Çünkü Eşyalarınızın uzun bir süre depolarda kalacağını hesaba katacak olursak, her türlü tedbir için sigortasının yapılması gereklidir.
  • Nakliyat firması gelmeden önce, nakliyat kamyonu için park alanı bulmaktır. Bu şekilde sabah erken gelen kamyona yer aramakla zaman kaybetmezsiniz. Yeni evin anahtarlarını, eşyaların içinde gitmemesi için taşımadan önce ayırtmalısınız. Ufak tefek eşyaları kendiniz toparlarsanız, zaman kazanırsınız
Sorularınızı Bize İletin ?

Eşya depoalam ve nakliyat konusunda kafanıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

Soru Sormak İstiyorum